پیام دبیر محترم درس قرآن به دانش آموزان پایه هشتم و نهم

امسال با هم قرار گذاشتیم تا نسبت به گذشته، برای کتاب الهی مان قرآن، و قت و اهمیت مضاعفی بگذاریم!

با هم به این نتیجه رسیدیم که نخستین مرحله برای کسب انس بیشتر با کتاب خدا، خواندن و در واقع صحیح خواندن قرآن است.

و اتفاقا شیطان هم خیلی ها را از همین نقطه، ناامید و از راه به در می کند… از خیلی ها اگر بپرسید که چرا قرآن نمی خوانی؟؟؟ می گوید: خوانده ام! سخت بوده و دیگر دنبالش نرفته ام!!!

در حالیکه خداوند متعال در خود قرآن بیان می کند که : همانا ما قرآن را برای خواندن و یادآوری آسان کردیم! و می دانیم که برای رشدمان، ناچاریم که مرتبا به قرآن کریم مراجعه کنیم؛ چرا که در خود قرآن به ما گفته اند که: و ما در قرآن آنچه را که مایه شفا و رحمتی برای شما مومنان است را نازل کرده ایم … پس این بسیار مهم است که ما قرآن را بخوانیم و بخوانیم و بخوانیم .

عزم خود را جزم کردیم که با تلاش بیشتر، ان طوری که درشان یک مسلمان شیعه است، قرآن را فرا بگیریم.

 

امسال دانش آموزان پایه های هشتم و نهم، در کنار تدریش کتاب آموزشی درس قرآن، به صورت تخصصی روخوانی و تجوید قرآن هم می آموزند.

کتاب حلیه القرآن به قلم استاد سیدمحسن‌موسوی‌بلده که کتاب توصیه‌شده از سازمان دارالقرآن‌الکریم می‌باشد، به دانش‌آموزان معرفی و محتوای این کتاب به عنوان مواد آموزشی روخوانی و تجوید انتخاب شده است.

این کتاب دو جلدی‌است اما فعلا تنها تهیه #جلد_اول به‌عهده دانش‌آموزان است. دانش‌آموزان عزیز می‌توانند این کتاب را از کتاب‌فروشی‌های مطرح سطح شهر به آسانی تهیه نمایند‌.

بدیهی‌است که تهیه و همراه داشتن این کتاب در کلاس، جهت همراهی و یادگیری بهتر، مطلوب خواهد بود.     سعدی، مهرماه 97